پنجشنبه ۱۳۹۲/۰۶/۲۱

مدير عامل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان کشور:

جشنواره بازي و اسباب بازي نوعي سرمايه گذاري براي آينده سازان ايران است

بررسي هاي کارشناسانه ثابت کرده توجه به کودکان و نوجوانان توجه نوعي سرمايه سازي براي اينده است چرا که اين نسل، سازندگان آينده کشور هستند.

رئيس هيات مديره و مدير عامل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان کشور گفت: بررسي هاي کارشناسانه ثابت کرده توجه به کودکان و نوجوانان توجه نوعي سرمايه سازي براي اينده است چرا که اين نسل، سازندگان آينده کشور هستند.

سيد صادق رضايي با بيان مطلب فوق افزود: به طور حتم برگزاري چنين جشنواره هايي به واسطه حضور پررنگ اين آينده سازان ، مهم و  قابل توجه است.

وي افزود: شهرداري با در اختيار گرفتن چنين مکاني که در ايران منحصر به فرد است در بين شهرداري هاي کل کشور پيشقدم شده و نگاه ويژه اي به امور فرهنگي کودکان و نوجوانان  را دنبال مي کند.

رضايي يادآور شد: باور ما اين است که هر کس در هر جايي در انديشه انجام کار فرهنگي براي کودکان است بايد به آنان کمک شود .

وي همکاري کانون پرورش فکري استان با شهرداري قزوين را در برپايي اين برنامه مطلوب دانست و گفت: هر نهادي که بخواهد در زمينه امور کودکان فعاليت کرده و از ظرفيت هاي کانون استفاده کند مطمئنا از حمايت هاي اين مرکز بهره مند خواهد شد.

 وي در ادامه با اشاره به بخش هاي مختلف جشنواره يادآورشد: تخصصي شدن رويکرد جشنواره و برپايي غرفه هاي قصه گويي انيميشن، نشريه نگاري، اسباب بازي و سرگرمي  با حضور مربيان متخصص، دانشمندان ، شعرا و نويسندگان نشان از ايجاد فهم متقابل ميان کانون و شهرداري دارد.

مدير عامل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان کشور در پايان بازي هايي را خلاقانه و مفيد دانست که از مبناي ايراني و اسلامي برخوردار باشند و  اضافه کرد: در فرهنگ اسلام به طمانينه، امنيت، آرامش، تخيل قوي و احساسات شاد در انسان و به ويژه کودکان اشاره شده است و اين ويژگي ها بايد در بازي ها و اسباب بازي هاکه امروزه به صورت چند رسانه اي توليد مي شوند در دستور کار قرار گيرند.

  

تصاویر مرتبط