پنجشنبه ۱۳۹۲/۰۶/۲۱

شقايق دهقان:

جشنواره اسباب بازي ياد عروسکهاي دست ساز مادران را زنده کرد

به گفته يک بازيگر سينما ، بها دادن به کودکان در شهر قزوين با برگزاري جشنواره بازي و اسباب بازي اقدام ارزشمندي بوده است.

شقايق دهقان بازيگر تلويزيون در حاشيه بازديد از نمايشگاه بازي و اسباب بازي قزوين اظهار کرد:در گذشته با وجود امکانات کم، تحرک و شادي در ميان کودکان موج مي زد اما امروز کودکان دچار تنهايي و کم تحرکي شده اند.

وي افزود:کودکان امروز بابازي هاي بي تحرک و اسباب بازي هايفراوان، از خلاقيت دور و دچار انزوا شده اند که با برگزاري اين جشنواره مي توانند با بازي ها و فرهنگي که پدر و مادر هايشان با آن بزرگ شده اند، آشنا شوند.

دهقان شرايط و فرهنگ زندگيگذشته و امروز را متفاوت خواند و افزود: اين تفاوت در نوع بازي و اسباب بازي هاي کودکان نيز به وجود آمده است و کودکان قادر نيستند در خانه هاي آپارتماني و حياط هاي امروزي به صورت گروهي با يکديگر بازي کنندو اين مسئله موجب کم تحرکي کودکان شده است.

وي برگزاري جشنواره بازي و اسباب بازي کودکان را تلنگري به خانواده ها براي غفلت از بازي هاي شاد و پر تحرک کودکان دانست و گفت: با ورود به اين جشنواره ياد خاطرات کودکي و اسباب بازي هاي دست ساز مادران که براي کودکان ديروز ارزشمند بود، برايم زنده شد.

اين بازيگر تلويزيون در پايان  خواستار توجه خانواده ها به گذشته و فرهنگ ايران زمين در راستاي رشد فکري و خلاقيت کودکان شد و از مسئولان خواست تا نظير اين جشنواره را در شهرهاي ديگر نيز برگزار کنند.

 

 

تصاویر مرتبط