پنجشنبه ۱۳۹۲/۰۷/۰۴

نصرتي، شهردار قزوين مطرح کرد؛

آمادگي شهرداري قزوين براي توسعه همکاري با رايزنان فرهنگي سفارت آلمان و فرانسه

شهرداري قزوين آمادگي براي توسعه همکاري در زمينه‌هاي گردشگري، دانشگاهي، فرهنگي و اقتصادي با رايزنان فرهنگي و علمي سفارت آلمان و فرانسه دارد.

 

شهردار قزوين گفت:شهرداري قزوين آمادگي براي توسعه همکاري در زمينه‌هاي گردشگري، دانشگاهي، فرهنگي و اقتصادي با رايزنان فرهنگي و علمي و رئيس بخش تبادلات فرهنگي و علمي سفارت آلمان و فرانسه دارد.
به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري قزوين؛ مسعود نصرتي در نشست با رايزنان فرهنگي و علمي و رئيس بخش تبادلات فرهنگي و علمي سفارت آلمان و فرانسه گفت: تاکنون ارتباط خوبي بين کشورهاي آلمان و فرانسه با ايران برقرار بوده است و زمينه‌هاي همکاري همچنان ادامه دارد.
وي با اشاره به جايگاه تاريخي و فرهنگي شهر قزوين بيان کرد: شهرداري قزوين با توجه به اينکه شهر قزوين داراي آثار تاريخي و فرهنگي متعددي است آمادگي دارد تا در زمينه توسعه گردشگري همکاري‌هاي لازم داشته باشد.
نصرتي افزود: شهرداري قزوين همچنين آمادگي دارد تا در زمينه‌هاي سرمايه گذاري و مبادلات دانشگاهي همکاري بيشتري داشته باشد.
وي با اشاره به باغستان سنتي شهر قزوين و ويژگي‌هاي منحصر به فرد اين اثر تاريخي گفت: باغستان سنتي قزوين در مراحل ثبت جهاني است و آمادگي داريم تا تجربيات حفظ و نگه‌داري از اين باغستان که در جهان بي‌نظير است را منتقل کنيم.
 
اتو گراف، رايزن فرهنگي سفارت آلمان:
جذب گردشگر به شهر قزوين توسعه مي‌يابد
 
در ادامه اتو گراف، رايزن فرهنگي و رئيس بخش تبادلات فرهنگي و علمي سفارت آلمان نيز با اظهار خوشحالي مبني بر حضور در قزوين و بازديد از آثار تاريخي و فرهنگي شهر قزوين گفت:در تلاش هستيم تا بتوانيم در زمينه اقدامات فرهنگي همکاري بيشتري با کشور ايران داشته باشيم.
وي افزود: تلاش خواهيم کرد تا از طريق سفارت‌ جذب گردشگر به شهر قزوين را افزايش دهيم و اين مهم به زودي تحقق خواهد يافت.
 
تيري ويلر، رايزن فرهنگي سفارت فرانسه:
شهرداري قزوين نگاه خوبي به شهر و آينده آن دارد
 
در ادامه همچنين تيري ويلر، رايزن فرهنگي و رئيس بخش تبادلات فرهنگي و علمي سفارت فرانسه گفت: ديدن از قزوين برايم بسيار جذاب بود و اميدوارم همکاري با شهرداري قزوين توسعه پيدا کند.
وي افزود: آثار تاريخي و فرهنگي شهر قزوين بي‌نظير بود و در جذب گردشگر به اين شهر تلاش خواهد شد.
رايزن فرهنگي سفارت فرانسه بيان کرد: با بازديد از شهر قزوين متوجه شدم که شهرداري قزوين نگاه خوبي به شهر و آينده آن دارد.
 
عقد قرارداد خواهر خواندگي با دو شهر آلمان و فرانسه
 
سعيد وزيري‌نژاد، مديرعامل سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قزوين نيز در اين جلسه پيشنهاد داد: در راستاي توسعه گردشگري شهر قزوين با دو شهر آلمان و فرانسه عقد قرارداد خواهر خواندگي بسته شود و همچنين گروه‌هاي مختلف هنري از قزوين به آلمان و فرانسه و برعکس اعزام شوند.
گفتني است؛ اين نشست با همکاري سازمان پارک ها و فضاي سبز شهرداري قزوين در راستاي همکاري‌هاي مشترک و براي معرفي بهتر فعاليت‌هاي صورت گرفته در مجموعه دهکده طبيعت باراجين و نيز به منظور جذب گردشگران بين المللي برگزار شد.
لازم به ذکر است؛  رايزنان فرهنگي و علمي و رئيس بخش تبادلات فرهنگي و علمي سفارت آلمان و فرانسه از آثار تاريخي قزوين و دهکده طبيعت باراجين بازديد کردند.
پايان پيام 

تصاویر مرتبط