سه‌شنبه ۱۳۹۲/۰۷/۲۳

مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين يادآورشد:

اهل بيت، الگويي برجسته در اجراي کار فرهنگي

اولين همايش تقدير از حافظان قرآني به همت سازمان فرهنگي ورزشي و مهد قرآن استان قزوين برگزار شد.

مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين توجه به مباحث ديني و اعتقادي را به عنوان يکي از رويکردهاي کنوني شهرداري عنوان کرد و يادآور شد: اعتقاد بر آن است که سرمنشأ کار فرهنگي، رجوع به اهل بيت عليهم السلام است.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛ سعيد وزيزي نژاد در اولين همايش تجليل از حافظان قرآني که به همت سازمان متبوع خود همزمان با 20 مهر ماه در شبستان اميرالمؤمنين برگزار شد افزود: تمامي برنامه هاي فرهنگي در شهرداري با توجه به مباحث ديني و سيره اهل بيت(ع) تدوين شده است.

 

وي کمک به هيأت هاي مذهبي، فضاسازي شهري توسط سازمان فرهنگي ـ ورزشي در ولادت‌ها و شهادت‌ها، کمک به برنامه‌هاي فرهنگي اجرا شده توسط ساير ارگان‌ها همچون اردوهاي راهيان نور و... را در اين راستا برشمرده و ادامه داد: از چندي پيش کميته عفاف و حجاب در سازمان فعال شده است و بر اساس برنامه‌ريزي‌ها و تصميم‌گيري‌هاي انجام شده، در آينده‌اي نزديک، بزرگ‌ترين مجتمع عرضه پوشاک اسلامي در قزوين افتتاح خواهد شد.

وي به برگزاري اولين همايش تجليل از حافظان قرآني اشاره و اظهار کرد: اين اقدام در راستاي فرمايش رهبر معظم انقلاب، مبني بر راه‌اندازي نهضت قرآني و تربيت 10 ميليون حافظ صورت مي‌گيرد.

 

مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين با اعلام اينکه اين همايش به منظور تقدير از حافظان قرآني برگزار مي‌شود، تصريح کرد: شهرداري براي فعاليت‌هاي قرآني، مبلغ 250 ميليون تومان اعتبار، اختصاص داده است و بر اساس برنامه‌ريزي صورت گرفته به ازاي هر جزء از قرآن کريم که توسط افراد حفظ گردد، هدايايي تقديم خواهد شد.

وي در خصوص ساير برنامه‌هاي سازمان متبوعش در خصوص فعاليت‌هاي قرآني نيز توضيحاتي ارائه داد.

 

وزيري‌نژاد افزود: طراحي سايت مخصوص در اين زمينه، گردآوري اطلاعات مربوط به حافظان در اين سيستم، گردآوري اطلاعات خانواده‌هاي قرآني، پرداختن به مفاهيم قرآني از ديگر سياست‌هاي پيش روي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين است. 

لازم به يادآوري است، در ابتداي اين مراسم نيز خوش‌پنجه، مسئول مهد قرآن استان قزوين به ارائه توضيحاتي پرداخت.

در پايان نيز از حدود 270 حافظ قرآن (خواهران) تقدير به عمل آمد.

پايان پيام 

تصاویر مرتبط