دوشنبه ۱۳۹۲/۰۸/۱۳

به همت سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛

بزرگترين و اولين طرح عيادت از 3 هزار بيمار و سالمند صورت گرفت

سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين در قالب طرح محله ما، براي اولين بار در قزوين، با همکاري شهروندان، زمينه عيادت بيش از 3 هزار بيمار و سالمند را فراهم کرد.

براي اولين بار در قزوين به صورت همزمان و در يک روز (10 آبان) 300 نفر از شهروندان به همراه جمعي از اعضاي شوراي اسلامي شهر و مسئولين شهري در راستاي " طرح محله ما " از بيش از 3 هزار بيمار و سالمند عيادت و دلجويي نموده و به آنها شاخه هاي گل و هدايايي تقديم کردند.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛ در اين مراسم 300 نفر از شهروندان محلات 14 گانه، احد چگيني، کاظم مجابي و حسين غياثوند از اعضاء شوراي اسلامي شهر قزوين و جمعي از مسئولان سازمان فرهنگي ورزشي حضور داشتند و به ديدار بيش از 3 هزار نفر از سالمندان و بيماران 13 خانه سالمند و بيمارستان قزوين شتافتند.

امير علي مظاهري مدير اجرايي طرح محله ما در مراسمي که پيش از مراسم عيادت در سالن اجتماعات فرهنگسراي بانو حضرت زهرا (س) ترتيب داده شده بود، با اشاره به بديع بودن طرح مذکور، يادآور شد: برنامه ريزي براي اجراي اين طرح که از خدمات 24 گانه طرح محله ما محسوب مي شود، از سه ماه قبل آغاز شده تا در 10 آبان ماه به مناسبت عيد غدير خم که از اعياد بزرگ مسلمين محسوب مي شود، شاهد اجراي آن باشيم.

وي افزود: خاص بودن اين طرح از آن جهت است که تاکنون جمعيت گسترده ي 300 نفره اي متشکل از مردم محلات شهر از بيش از 3 هزار بيمار و سالمند عيادت نکرده بودند و بايد تأکيد کرد که محلات هنرنمايي ارزشمندي را رقم زدند.

مظاهري در ادامه با اشاره به نقش آفريني محلات در برنامه هاي گوناگون همچون محله آرايي در اعياد و سياه پوشي معابر و خيابانها در عزاداري ها، اظهار کرد: طرح محله ما سعي مي کند از توان محلات شهر براي اجراي دقيق تر و بهتر برنامه هاي خود از توان مردم بهره ببرد چراکه شهروندان معتقد بر پيشرفت شهرشان هستند.

وي همچنين از مشارکت 20 سازمان و دستگاه اجرايي با مسئولان مربوطه در اجراي طرح محله ما صحبت کرد و گفت: پرهيز از موازي کاري در بين دستگاههاي اجرايي در خدمات رساني به مردم از مهمترين نتايج اينگونه همکاري هاست.

وي در پايان از برنامه ي گسترده نهاد متبوع خود در تقدير از پاکبانهاي شهرداري، آتش نشانها و فعالين نيروي انتظامي در سال جاري خبر داد.

عيادت از بيماران و سالمندان نشانگر رحمت و مهرباني است

در ادامه ي مراسم نيز حجت الاسلام و المسلمين معماريان سخنران مذهبي صحبتهايي را در توصيف ابعاد و ويژگي هاي عيد غدير که مراسم عيادت از 3 هزار بيمار و سالمند به اين مناسبت ترتيب داده شده بود، بيان کرد.

وي گفت: پيامبر اکرم (ص) در روز غدير بر انتشار پيام غدير تأکيد کرده بودند و نقل قول اين مهم را به دوش حاضرين براي غائبين و پدران براي پسران دانسته بودند.

وي پيام غدير را "ولايت خداوند بر زمين به همراه وحدانيت، عقلانيت و رحمت" اعلام کرد و گفت: از آنروز تاکنون امامان معصوم بعد از پيامبر اکرم (ص)، وظيفه ي نشر پيام الهي و تأکيد بر ستايش پروردگار را بر عهده داشتند و امروز اين مهم بر عهده ي امام عصر (عج) است.

معماريان برگزاري برنامه عيادت از بيماران و سالمندان را نمونه اي از رحمت و مهرباني دانست و گفت: کار نيکويي که به نام حضرت علي (ع) و غدير باشد مورد رضايت خداوند و امام زمان (عج) نيز هست.

در ادامه ي مراسم شرکت کنندگان در اين طرح در قالب گروههايي به 13 بيمارستان و خانه سالمند حرکت کردند تا مجري يکي از بزرگترين طرح هايي باشند که از سيره علوي درس گرفته است.

پايان پيام   

       

تصاویر مرتبط