دوشنبه ۱۳۹۲/۰۸/۲۷

وزيري‌نژاد، مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين:

مشارکت همياران محرم در برگزاري عزاداري دهه اول يک ضرورت است

همياران محرم پتانسيل خوبي براي دستگاههاي برگزار کننده عزاداري آقا اباعبدالله الحسين در دهه اول محرم هستند.

مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين در همايش همياران محرم گفت: ايده‌ي شکل گيري همياران محرم از 5 سال قبل با هدف بهره مندي از پتانسيل مردمي و به ويژه هيأت هاي مذهبي براي ساماندهي هيأتها و دسته هاي عزاداري در دهه اول ماه محرم الحرام، پي ريزي شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛ سعيد وزيري نژاد با بيان مطلب فوق افزود: مشارکت همياران محرم با شهرداري، نيروي انتظامي و سازمان تبليغات در سالهاي اخير به حدي بوده که شاهد برگزاري عزاداري مناسب و با شکوه در شبهاي عزاداري دهه اول ماه محرم بوديم.

اين مسوول با اشاره به وظايف و مسئوليتهاي همياران محرم عنوان کرد: همياران محرم در بخشهاي مختلف مسيرهاي عزاداري حضور مي يابند و دسته هاي عزاداري را مديريت کرده و نظم مي بخشند.

وي موفقيت طرح همياران محرم را به حدي دانست که اين مهم در شهرهاي ديگر الگوبرداري شده است.

وزيري نژاد در ادامه با تأکيد بر اينکه در ماه محرم بزرگترين مراسم مذهبي جهان برگزار مي شود عنوان کرد: ماه محرم و صفر نه تنها در ايران و بلکه در بين تمامي ملتهايي که ارادت خاصي به اباعبدالله الحسين دارند، گرامي داشته مي شود.

وزيري نژاد بر تلاش و اهميت همياران محرم به نظافت شهري در عزاداري ها عنوان کرد: براستي چهره شهر در بعد از عزاداري ها مناسب و ايده آل نيست، در صورتيکه عزاداري با محتوا و با شکوهي را برگزار مي کنيم و بنابراين بايد به شيوه ي اجرا و بازتابهاي آن نيز توجه داشته باشيم.

مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي در ادامه از سوء استفاده هايي که رسانه هاي بيگانه از برخي ناهنجاري ها و ريخت و پاشهاي بعد از عزاداري به نفع خود انجام مي دهند صحبت کرد و ادامه داد: علاوه بر اينکه تلاش مي شود در مساجد، تکايا، و هيأتهاي مذهبي عزاداري هايي بدون آسيب و ناهنجاري اجتماعي برگزار شود بايد به نظافت شهري نيز در طول مسيرهاي تردد دسته ها توجه کرد و اين يک ضرورت انکار ناپذير است.

گفتني است، همايش همياران محرم، با مشارکت سازمان فرهنگي ورزشي، سازمان تبليغات اسلامي، نيروي انتظامي و شوراي هيأتهاي مذهبي و با حضور مسئولان مربوطه در برگزاري طرح هميار محرم همزمان با دهه اول و پيش از آغاز عزاداري ها برگزار شد.

پايان پيام

تصاویر مرتبط