شنبه ۱۳۹۲/۰۹/۰۲

صلح جو، رئيس کميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر قزوين:

نهضت تجليل از حافظان قرآن تداوم دارد

رئيس کميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر قزوين از تداوم روند برگزاري مراسمات مختلف تجليل از حافظان قرآني شهر قزوين به همت شورا و شهرداري قزوين خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛ حسين صلح جو در دومين مراسم تقدير از حافظان قرآني با بيان مطلب فوق افزود: اينگونه برنامه ها در راستاي افزايش تعداد حافظين قرآن کريم و در جهت تحقق هدف رهبري در تربيت 10 ميليون حافظ قرآن کريم در کشور است.

رئيس کميسيون فرهنگي شوراي شهر برگزاري چنين برنامه هايي را حرکتي رو به پيشرفت برشمرد و نمايندگان مردم در شوراي شهر و مديران شهرداري را سياست گزاران و مجريان اينگونه برنامه ها اعلام کرد.

وي ضمن اينکه بر بهره مندي از توان معنوي و اخلاقي حافظان قرآن تأکيد مي کرد، ادامه داد:قرآن در اصل، حافظ انسانهاست و مي توان در بسياري از امورات و کارهاي روزمره زندگي خانوادگي و اجتماعي از راهنمايي هاي صادقانه و هوشمندانه آن بهره برد.

صلح جو در ادامه با ذکر احاديثي از پيامبر اکرم (ص) و حضرت علي (ع) در بيان جايگاه و عظمت توجه به تلاوت و حفظ قرآن، يادآورشد: حافظين قرآن بايد ضمن مرور آيات، در سخن خداوند تدبر و تأمل نمايند و از سويي بدانند از جايگاه و ارزش خاصي برخوردارند.

وي دوران کودکي و نوجواني را بهترين زمان براي حفظ قرآن دانست و بر توجه خانواده ها در انس فرزندانشان با کلام خدا تأکيد کرد.

وي در پايان اذعان کرد: برگزاري دو دوره تجليل از حافظان قرآن به همت شورا و شهرداري قزوين نشاندهنده ي حساسيت آنان در تحقق اهداف فرهنگي تدوين شده است و به طور حتم اين روند ادامه خواهد داشت.

  پايان پيام   

تصاویر مرتبط