شنبه ۱۳۹۲/۰۹/۰۲

حجت الاسلام و المسلمين اسلامي در مراسم تجليل از حافظان قرآني:

بودجه شهر براي ترويج فرهنگ قرآني صرف شود

تلاش مسئولان براي صرف بودجه شهر براي ترويج فرهنگ قرآني ستودني است.

نماينده مردم قزوين در مجلس خبرگان رهبري گفت: صرف بودجه شهر براي رواج فرهنگ قرآني در جامعه بسيار خوب است چراکه نوجوانان، جوانان و خانواده ها به قرآن روي آورده و از آسيبهاي اجتماعي و انحرافات اخلاقي دور مي شوند.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛ حجت الاسلام والمسلمين اسلامي در اين برنامه با بيان اينکه انس با قرآن چهره انسان را نوراني مي کند، ادامه داد: قرآن کريم از حقائق هستي و مبدأ اعلي نشأت مي گيرد و تمسک به آن سعادت آدمي را درپي دارد.

وي با تأکيد بر اينکه انسان نيازمند تلاوت قرآن است، متذکر شد: اگر والدين به تلاوت و حفظ کلام وحي اهميت دهند فرزندان آنان نيز به اين سمت گرايش پيدا مي کنند و قرآن جزئي از زندگي آنان مي شود و اين در راه سعادت و خوشبختي قدم نهادن است.

امام جمعه تاکستان در ادامه تلاش شوراي اسلامي شهر و سازمان فرهنگي ورزشي را در تقدير از حافظان قرآني ارزشمند و قابل تقدير دانست و گفت: صرف بودجه شهر براي رواج فرهنگ قرآني در جامعه بسيار خوب است چراکه نوجوانان، جوانان و خانواده ها به قرآن روي مي آورده و از آسيبهاي اجتماعي و انحرافات اخلاقي دور مي شوند.

نماينده مردم قزوين در مجلس خبرگان رهبري تأثيرگذاري مثبت ناشي از رواج فرهنگ قرآني در شهر را يک افتخار براي شهرداري قزوين دانست و گفت: اجراي مفاهيم و دستورات قرآن کريم و عمل به سيره و روش زندگي اهل بيت (ع) نيز بايد مورد توجه خانوداه ها قرار گرفته و آنان را در اين زمينه ها تشويق کنند.

وي يادآورشد: در خبرها خوانده و از زبان مسئولان مربوطه شنيده ام که درحال حاضر 400 حافظ قرآن در قزوين داريم و بناست تعداد آنها بر اساس برنامه ريزي انجام شده به يکهزارو 500 نفر افزايش يابد.

اسلامي تأکيد کرد: افزايش تعداد حافظان قرآن يکي از مهمترين راههاي حفظ و حراست از قرآن است که زمينه ي تأمل و تدبر در کلام وحي را نيز فراهم خواهد آورد.

پايان پيام

 

تصاویر مرتبط