چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۵/۱۵

به مناسبت هفته فرهنگی قزوین؛

اولین جشنواره فیلم کهن شهر قزوین برگزار می شود

درافشانی؛معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت: به مناسبت سومین هفته فرهنگی قزوین؛اولین جشنواره فیلم کهن شهر قزوین برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ محمد درافشانی با اعلام این خبر افزود: توجه به فرهنگ بومی و ترویج سنت‌های دینی و آیینی و حفظ و احیای آنها، ترغیب فیلمسازان و هنرمندان به ویژه نسل جوان به تولید آثار فرهنگی و هنری و معرفی و شناساندن بناهای تاریخی، آیین‌های مذهبی، رسوم و آداب کهن اجتماعی، گنجینه‌های میراثی و جاذبه‌های گردشگری قزوین از جمله رویکردهای این جشنواره است.

وی اظهار کرد:جشنواره فیلم کهن شهر قزوین در قالب داستانی،مستند و پویانمایی در دو بخش موضوعی و آزاد برگزار می شود.

این مسئول اضافه کرد:در بخش موضوعی جشنواره علاقمندان می توانند در بخش های گردشگری،فرهنگ شهروندی و آداب و رسوم محلی آثار خود را تولید کنند.

درافشانی بیان کرد:متقاضیان شرکت در این جشنواره،فیلم های تولید شده خود را حداکثر تا پنج دقیقه در قالب dvd و در قطع با فرمت‌هایMov HDV24p-25p-50i Mp4 -Full HD ارسال نمایند.

وی خاطرنشان کرد:تمام آثار ارسالی پس از داوری اولیه و راه یافتن به بخش مسابقه،در فضای مجازی جشنواره بارگذاری می شوند،نفرات اول تا سوم از بین بیشترین آرای مردمی انتخاب می شود.

درافشانی در خاتمه آخرین مهلت ارسال آثار را تا 28 مرداد ماه سالجاری ذکر کرد و گفت: علاقمندان می توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره: قزوین،بلوار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی (نوروزیان) جنب بوستان هشت بهشت سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین،طبقه سوم،واحد روابط عمومی ارسال نمایند یا جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره 33671090 تماس حاصل کنند.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط