چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۹/۲۰

وزيري‌نژاد، مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين:

کارگاه‌هاي آموزشي مهارت‌هاي ارتباط جمعي براي نوجوانان در حال برگزاري است

براي اولين بار در سطح محلات شهر قزوين کارگاه‌هاي آموزشي مهارت‌هاي ارتباط جمعي براي نوجوانان شهر در حال برگزاري است.

مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين گفت: کارگاه‌هاي آموزشي "يک جرعه زندگي" در راستاي ارائه خدمات 24 گانه طرح محله ما در قزوين برگزار مي شود و هدف آن افزايش مهارتهاي ارتباط جمعي در بين نوجوانان شهر است.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛ سعيد وزيري نژاد با اعلام خبر فوق افزود: "مساجد" محور اصلي برگزاري اين کارگاهها هستند و اساتيد فن مباحث مختلفي را در رابطه با مهارتهاي زندگي اجتماعي، احترام به حقوق ديگران، راستگويي و همدلي براي نوجوانان 12 تا 15 سال، به صورت فراگير و با پخش کليپ و فيلمهاي مرتبط بيان مي کنند.

وي تصريح کرد: حدود 300 نفر از نوجوانان دختر و پسر (به صورت مجزا) در اين کارگاهها که جمعا 180 ساعت خواهد بود، شرکت خواهند کرد و مي توان گفت از زمان آغاز اين کارگاه‌ها که 8 آذر ماه بوده، به صورت مستمر تا 7 هفته  ادامه دارد و اواخر دي ماه به پايان خواهد رسيد.

وزيري نژاد همچنين با اشاره به زندگي هاي امروزي که بيشتر فرد گرا شده است، عنوان کرد: اين روند موجب شده تعداد گروه‌هايي که در گذشته با حضور پر رنگ انسانها براي انجام کارهاي مختلف اجتماعي تشکيل مي شده کمتر از قبل شوند و به نوعي روحيه ي کار جمعي تضعيف شود، بنابراين برگزاري کارگاههاي اينچنيني موجب مي شود سبک زندگي امروزي جذابيتها و نقاط مثبت گذشته را بشناسد.

وزيري نژاد يادآورشد: زندگي آدمي اگر فرد محور شود به طور حتم معايبي نيز خواهد داشت و دليل بخشي از اين روند تکنولوژي هاي نوين ارتباطي است که نوجوان و جوان را با رايانه، تبلت و گوشي تلفن همراه مأنوس مي سازد که به طور حتم آسيبها و معضلاتي نيز در پي خواهد داشت.

اين مسوول ارتقاء فرهنگ شهروندي، تقويت محلات شهر و تلاش در جهت کاهش معضلات شهري را از ديگر اهداف اين کارگاهها برشمرد.

وي اظهار اميدواري کرد: با توجه به اينکه مرحله ي اول اين کلاسها براي نوجوانان برگزار شده درصدديم  در آينده پاي جوانان و دانشجويان را نيز به اين کلاسها باز کنيم.

وزيري نژاد اضافه کرد: در اين کارگاه‌هاي آموزشي که از ديگر ويژگي هاي آنها فراگير محوري است کتابچه هاي آموزشي و کاربردي تهيه شده که در اختيار شرکت کنندگان قرار داده مي شود تا بتوانند نظرات و برداشت خود را ابراز داشته و حتي با همسالان و استادشان مشورت نمايند، شايد بتوان گفت شيوه ي برگزاري اين کارگاهها نيز با موضوع آن هماهنگي کامل دارد.

پايان پيام  

  

تصاویر مرتبط