سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۵/۲۸

کاظمی فر،معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین:

همکاری مجموعه مدیریت شهری با دانشگاه علوم پزشکی در ایام شیوع کرونا قابل تقدیر است

کاظمی فر،معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: همکاری مجموعه مدیریت شهری با دانشگاه علوم پزشکی در ایام شیوع کرونا قابل تقدیر است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی و شهرداری قزوین؛ امیر محمد کاظمی فر در ویژه برنامه نکوداشت آزادگان سرافراز شهرداری و زوج‌های مدافع سلامت کهن شهر قزوین که با عنوان «سیمرغ های عاشق» در عمارت شهرداری برگزار شد،افزود:از اوایل اسفند ماه با ویروس ناشناخته کرونا رو به رو شدیم که مجموعه دانشگاه علوم پزشکی قزوین همچون سایر دانشگاه های علوم پزشکی کشور و وزارت بهداشت در خط اول مقابله با این ویروس قرار داشتند.

وی اظهار داشت: در این میان برخی از مجموعه‌ها رسالت خود را فراموش نکردند و دانشگاه علوم پزشکی را یاری کردند که مهمترین آنها شهرداری و شورای اسلامی شهر قزوین بود که جای بسی قدردانی دارد.

وی اظهار کرد: برخلاف فلسفه دشمن که توجه به لذت آنی است، گروه ها و افرادی هستند که این فلسفه را شکستند و به لذت فداکاری و کمک به دیگران دست یافتند که آزادگان در سالهای نه چندان دور و کادر بهداشت و درمان در شرایط حساس شیوع ویروس کرونا از این گروه هستند.

وی اضافه کرد: از زمانی که ما با این ویروس برخورد کردیم یکی از آفات، تجمعات است، از همان اول تجمعاتی مانند ارتحال حضرت امام خمینی(ره)، شب‌های قدر، مراسم ۱۳ بدر و ۵۰ بدر داشتیم که مردم در آنها رعایت نکات بهداشتی را در دستور کار قرار دادند بنابراین برای ماه محرم نیز نگرانی نداریم.

کاظمی‌فر بیان کرد: به نظر می‌رسد که دشمنان نظام قصد سوء استفاده از مراسم های دهه اول محرم دارند و افرادی که با امام حسین(ع) عناد دارند تلاش می کنند که ابتلا به کرونا را در تقابل با مراسم قرار دهند، در حالی که برگزاری آئین های عزاداری با رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری مشکل ساز نیست.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین یادآور شد: اگر پروتکل های بهداشتی رعایت شود می‌توان عزاداری را بدون هیچ مشکلی برگزار کرد.

وی در خاتمه گفت:کادر درمانی از زمان شیوع ویروس کرونا تا امروز با روحیه ایثار توانسته اند در خدمت شهروندان باشند و تداوم این ایثار و خدمت رسانی نیازمند همراهی همه شهروندان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط