سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۵/۲۸

فصیحی رامندی، عضو شورای اسلامی شهر قزوین:

پویایی،نشاط و حیات هر جامعه ای نیازمند روحیه ایثارگری است

فصیحی رامندی، عضو شورای اسلامی شهر قزوین گفت: هر جامعه برای حیات،پویایی و نشاط نیازمند روحیه ایثارگری است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی و شهرداری قزوین؛ فرج اله فصیحی رامندی در ویژه برنامه نکوداشت آزادگان سرافراز شهرداری و زوج‌های مدافع سلامت کهن شهر قزوین که با عنوان «سیمرغ های عاشق» در عمارت شهرداری برگزار شد،افزود: اگر یک زمان در کتب درسی، پطروس یک قهرمان بود که از سیل جلوگیری کرد، یا ریز علی خواجوی در پیشگیری از یک حادثه هولناک الگو بود در دوران دفاع مقدس شهدایی چون فهمیده الگوی رشادت و ایثار شدند.

در دوران پس از جنگ هم الگوهای عملی زیادی را تجربه کردیم و نیروی انتظامی، ارتش، آتش نشانان ایثارگر و امروز پرستاران و کادر درمانی و پزشکی الگویی از انسانیت، ایثار و صبوری و تلاش را به عنوان یک رفتار انسانی به خوبی نشان دادند که جای تقدیر دارد.

افزود:اگر روحیه گذشت و ایثارگری در جامعه نباشد، مطمئنا وقایع تلخی رخ خواهد داد؛در هر زمانی این مسئله مصداق دارد.

فصیحی رامندی با اشاره به شرایط حساس امروز جامعه تاکید کرد:در این برهه حساس شیوع ویروس کرونا، کادر درمان با ایثارگری و جانفشانی جهت نجات جان بیماران در تلاش هستند که جای بسی تقدیر و تشکر دارد.

وی در خاتمه با بیان خاطراتی از دوران اسارت از صبوری پرستاران در دوران انتشار ویروس کرونا تشکر کرد و افزود: تجلیل ایثارگران دیروز از ایثارگران امروز که همان پرستاران و کادر درمانی هستند روزهای حماسی دوران دفاع مقدس و پشتیبانی از جنگ را زنده کرد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط