سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۶/۰۴

داودی،رئیس شورای اسلامی شهر قزوین:

برنامه‌های هفته فرهنگی با محوریت ماه محرم توسط مجموعه مدیریت شهری در قزوین در حال برگزاری است

داودی،رئیس شورای اسلامی شهر قزوین گفت:برنامه‌های هفته فرهنگی قزوین با محوریت ماه محرم توسط مجموعه مدیریت شهری در سطح شهر قزوین در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ حکمت اله داودی سه شنبه شب در "آئین رونمایی از کتاب زندگینامه شهید قدرت الله چگینی و مستندهای تعزیه قزوین،شبیه نامه(تعزیه)، خیابان(سپه) و قزوین نما" و مراسم "تجلیل از معماران قدیمی مسجد ساز و تجلیل از پیرغلامان حسینی" که در عمارت شهرداری برگزار شد،افزود:فرهنگ عظیم عاشورا نه تنها با گذشت زمان کهنه نمی‌شود و رنگ نمی بازد، بلکه هرسال این حماسه عظیم باشکوه‌تر از هر سال برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: از ابتدای شورای پنجم شهر قزوین، سیاست مجموعه مدیریت شهری بر این بود که هر ساله بر اساس مناسبت‌های خاص از فرهیختگان و علمای قزوین تقدیر کنیم.

داودی اضافه کرد: در اولین سال هفته فرهنگی قزوین از آیت الله محمدی تاکندی، در دومین سال از حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی و در سومین هفته فرهنگی قزوین نیز میزبان پیر غلامان حسینی و معماران قدیمی مسجد ساز، جهت تقدیر و تکریم از اقدامات ارزشمندشان هستیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز در محضر پیرغلامان حسینی هستیم که عمری را در راستای زنده نگه داشتن نهضت عاشورای حسینی صرف کرده اند.

داودی در ادامه گفت: فرهنگ عظیم عاشورا نه تنها با گذشت زمان کهنه نمی‌شود و رنگ نمی بازد،بلکه هرسال این حماسه عظیم که نشأت گرفته از فطرت پاک و اهداف والای انسانی است، باشکوه‌تر از هر سال برگزار می‌شود.

وی افزود:واقعه کربلا از لحاظ زمانی هر چند کوتاه و در بازه زمانی صبح تا ظهر طول کشید؛ اما لحظه به لحظه آن به انسان درس آزادگی، ایثار و شهامت می‌دهد.

رئیس شورا اسلامی شهر قزوین بیان کرد: درواقع کربلا دانشگاهی است که از طفل شیرخوار تا پیرمرد محاسن سفید،به بشریت درس آزادگی می‌آموزد.

داودی در خاتمه گفت:به ناحق ریخته شدن خون مطهر امام حسین (ع) و اصحاب باوفایش به اسلام حیاتی دوباره بخشید و حق و حقیقت را در جهان جاودانه ساخت.

گفتنی است،در پایان این مراسم از معماران قدیمی مسجد ساز و پیر غلامان حسینی به همراه تهیه کنندگان فیلم شبیه نامه «تعزیه»، مستند خیابان «سپه» و مستند قزوین نما تجلیل شد.همچنین از کتاب «شهد شهادت» زندگینامه شهید قدرت الله چگینی رونمایی شد و از نویسنده این کتاب به همراه برادر و فرزند این شهید بزرگوار تجلیل و قدردانی شد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط