شنبه ۱۳۹۹/۰۶/۱۵

اقدامات موثری در مجموعه مدیریت جدید شهری قزوین در حوزه ورزش انجام شده است

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ محمد درافشانی معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین در برنامه ورزشی "نشاط" سیمای مرکز قزوین افزود: یکی از وظایف ذاتی مدیریت شهری ترویج و توسعه ورزش های همگانی است که سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اقدامات بسیار خوبی در این حوزه انجام داده است.

وی گسترش ورزش های همگانی( صبحگاهی و عصرگاهی) از ۲۳ بوستان به ۵۲ بوستان با حضور ۶۰ مربی مجرب در سطح شهر قزوین را از جمله اقدامات سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری برشمرد.

درافشانی اضافه کرد: البته در سال ۹۹ بدلیل شیوع ویروس کرونا در ۲۹ بوستان سطح شهر با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ورزش های صبحگاهی و عصرگاهی انجام می شود.

وی احداث ۵۰ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری را از دیگر اقدامات مجموعه مدیریت جدید شهری در حوزه ورزش های همگانی ذکر کرد و گفت: وزیر محترم کشور نیز از مجموعه مدیریت شهری به دلیل این اقدام مهم تقدیر به عمل آوردند.

وی اضافه کرد: قزوین یکی از فعالترین شهرهای کشور در حوزه ورزش همگانی است، در همین راستا با استانداری و فرمانداری قزوین هماهنگ شده است تا مدارک لازم برای وزارت کشور ارسال شود تا قزوین بعنوان شهر فعال در حوزه ورزش های همگانی در سطح کشور معرفی شود.

این مقام مسئول نصب ست های ورزشی در مدارس قزوین به ویژه در مناطق محروم و کم برخوردار به خصوص مدرسه های دخترانه بدلیل شیوع فقر حرکتی را از دیگر اقدامات مجموعه مدیریت جدید شهری در حوزه ورزش های همگانی برشمرد.

وی احداث مسیر سلامت در جوار پل امام علی (ع) را دیگر اقدام مدیریت شهری قزوین در حوزه ترویج و توسعه ورزش همگانی نام برد.

وی در پاسخ به شکایات  برخی از شهروندان نسبت به پارک ماشین ها در مسیر سلامت پل امام (علی)، گفت: رفع این مشکل فقط وظیفه مجموعه مدیریت شهری نیست نیازمند ورود سایر دستگاهای متولی در این حوزه است.

درافشانی در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به شکایات شهروندان در خصوص معضلات موجود در مسیر پیاده روی باراجین، اذعان داشت: شهرداری مامورانی را جهت تذکر در این مسیر گذاشته است، اما برخورد با شهروندان در حیطه اختیارات ماموران شهرداری نیست.

وی اضافه کرد: شایسته است مردم نیز در حمایت از ماموران شهرداری در صورت مشاهده خطایی، خود نیز مودبانه به شهروند متخلف نهی از منکر کنند و این مطمئنا بسیار موثر خواهد بود.

درافشانی با بیان این مطلب که هر کجا مردم پای کار باشند نتایج بهتری حاصل می شود، گفت: از شهروندان تقاضا داریم در صورت مشاهده هر گونه خرابی یا مشکلی در مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری با ۱۳۷ شهرداری تماس بگیرند.

وی در بخش دیگر از سخنانش در پاسخ به سوال آقای احسانی پدربزرگ کوچکترین آفرود کار دنیا، بیان کرد: جهت حمایت از این نابغه آفرود کار باید استانداری و اداره کل ورزش و جوانان استان نیز پای کار باشند.

وی قول داد: جلسه ای با حضور شخص خودشان، نمایندگان استانداری و اداره کل ورزش و جوانان را به منظور رفع مشکل این آفرود کار نابغه ترتیب دهند.

درافشانی در خصوص علت بسته بودن زمین های چمن مصنوعی بوستان باراجین نیز گفت: این زمین ها هفته قبل با حضور معاون رئیس جمهور آقای نوبخت افتتاح شد، برای انجام مناقصه باید مراحل قانونی خود را طی کند که در دست اقدام است.

این مقام مسئول در خصوص وضعیت زمین شقایق نیز گفت: قرارداد این زمین ورزشی با پیمانکارش ۲۰ شهریور به اتمام می رسد و از اول مهر ماه نیز بازسازی فاز به فاز  زمین ورزشی شقایق شروع می شود.

وی در خصوص آخرین وضعیت تیم والیبال شورا و شهرداری قزوین صحبت هایی را بیان کرد و گفت: در مهلت قانونی تعهدات و مبالغ فدراسیون والیبال درخصوص حضور تیم والیبال شورا و شهرداری در لیگ برتر پرداخت شده است.

درافشانی در خاتمه از تقوی دبیر فدراسیون والیبال خواست تا حق شهروندان قزوینی به آنان برگردانده شود.

تصاویر مرتبط