شنبه ۱۳۹۹/۰۶/۰۸

قافله باشی،رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین:

تنوع نگاه هنرمندان به عاشورا، نشان‌دهنده ظرفیت گسترده آن در تولید آثار ماندگار است

قافله باشی،رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین گفت:تنوع نگاه هنرمندان به ویژه نسل جوان به عاشورا، نشان‌دهنده ظرفیت گسترده و بی‌انتهای آن در تولید آثار ماندگار و بی‌پایان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ مهدیه سادات قافله باشی در بازدید از کارگاه آموزشی (وُرکشاپ) دو روزه طراحی پُستر "عاشورا در قزوین" ضمن تسلیت فرارسیدن ماه محرم و شهادت سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع)، افزود: امیدواریم گرافیست های خلاق و جوان در این کارگاه با استفاده از المان های بومی و منبعث از فرهنگ عاشورایی بتوانند طرح های جدید و متناسب با شرایط روز جامعه را طراحی کنند تا در صورت نصب بر روی سازه های شهری بتوانند با مخاطب ارتباط برقرار کنند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورا خاطرنشان کرد: ارتباط واقعه عاشورا با شرایط روز جامعه در مبارزه با بیماری کرونا و تاکید بر رعایت مردم در حفظ سلامتی خود و جامعه، مقوله دیگری است که میتواند مورد توجه طراحان مینودری در خلق آثار جدید خود، قرار بگیرد.

وی همچنین گفت: یکی از نکات مهم در طراحی پوستر این است که طراحان و گرافیست ها ایده های جدید و برگرفته از سنت های بومی شهرمان داشته باشند تا کارهایشان دیده شده و برای مخاطب جذاب تر باشد.

گفتنی است؛ورک شاپ دو روزه پُستر "عاشورا در قزوین" در حیاط  عمارت عالی قاپو، همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط