دوشنبه ۱۳۹۹/۰۶/۳۱

درافشانی:

اجرای برنامه‌های متنوع هفته گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در قزوین

درافشانی،معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین از برگزاری دهها برنامه فرهنگی به مناسبت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس توسط شهرداری قزوین خبر داد و گفت:به علت شیوع ویروس کرونا در قزوین اکثر برنامه‌ها در فضای مجازی برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛محمد درافشانی افزود: فضای مجازی فرصت مغتنمی برای زنده نگه داشتن ياد و خاطره شهدا و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و انتقال مفاهيم و فرهنگ ايثار و شهادت به عموم مردم به ویژه نسل جوان است و در اين راستا بايد از این فرصت برای ترويج جايگاه و اهميت دفاع مقدس بهره‌برداری كامل را کرد.

وی تجلیل از ایثارگران و رزمندگان شاغل در شهرداری قزوین در ایام بزرگداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی را از جمله برنامه های سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین ذکر کرد.

درافشانی از برگزاری مسابقه ورزشی «رالی خانواده» ویژه خانواده آتش نشانان با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به مناسبت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس و روز آتش‌نشانی و ایمنی خبر داد و گفت: این مسابقه پنج مهر ماه سالجاری با همکاری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری برگزار می شود.

این مقام مسئول برگزاری مسابقه خوشنویسی «خط شکن» را از دیگر برنامه هایی ذکر کرد که در  چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس برگزار می شود.

وی در ادامه از برگزاری برنامه هاي مختلف فرهنگي در فرهنگسراها و خانه هاي فرهنگ با موضوعات مختلف خبر داد و گفت:اين برنامه ها در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و افزایش شناخت و درك هرچه بيشتر نسل جوان با دلاوري ها و رشادت هاي رزمندگان به اجرا گذاشته مي شود.

درافشانی برگزاری مراسم شب شعر مجازی با عنوان «غزل سرخ» را از جمله این برنامه ها ذکر کرد و گفت:این ویژه برنامه پنجم مهر ماه سالجاری توسط خانه فرهنگ شهید نواب صفوی برگزار می شود.

این مقام مسئول از دیگر برنامه های سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری به مناسبت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس را برگزاری نمایشگاه عکس مجازی با عنوان «لحظه های فراموش نشدنی» برشمرد که دوم مهرماه سالجاری توسط فرهنگسرا شهید رجایی برگزار خواهد شد.

وی افزود:همچنین مسابقه نقاشی «پلاک عاشقی» ویژه کودکان در ایام بزرگداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس در سطح خانه های فرهنگ و فرهنگسراهای سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری برگزار می شود.

درافشانی خاطرنشان کرد:از دیگر برنامه چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس می توان به  اجرای ویژه برنامه «دفاع ناب» با موضوع معرفی روزانه کتاب به صورت صوتی در فضای مجازی با هدف آشنایی جوانان و نوجوانان با حماسه های هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد.

این مقام مسئول از فضاسازی تبلیغات شهری با محوریت ایثار و شهادت در ایام  خبر داد و گفت: تبلیغاتی محیطی یکی از راه های موثر در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و این اقدام همه ساله انجام می شود.

وی افزود:با توجه به فرارسیدن چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس و اهمیت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس سطح شهر قزوین با حال و هوای این ایام فضاسازی می شود.

وی در پایان از مشارکت سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری در برنامه های دستگاه های دولتی و سازمان های مردم نهاد جهت برگزاری هر چه با شکوه چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس خبر داد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط