شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۰۱

درافشانی:

مدیریت شهری نگاه حمایتی و ویژه ای به ورزش دارد

درافشانی، معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت: توسعه ورزش همگانی یکی از مهم ترین و اصلی ترین راهبردها و سیاست های شهرداری است، لذا مجموعه مدیریت شهری نگاه حمایتی و ویژه ای به ورزش همگانی دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ محمد درافشانی افزود: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در دو محور «ورزشهای  همگانی» و «ورزش های قهرمانی» برنامه های خوبی را در دستور کارش دارد، البته در سال جاری به علت شیوع ویروس کرونا بسیاری از برنامه های پیش بینی شده سازمان در عرصه ورزش همگانی تحث تاثیر قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری یکی از دستگاه های محوری در برگزاری همایش های پیاده روری خانواده در شهر قزوین بود که متاسفانه در حال حاضر با توجه به شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری چنین برنامه هایی وجود ندارد،امیدواریم با بهبود شرایط، بار دیگر شاهد برگزاری همایش های پیاده روی خانواده و حضور پرشور و نشاط شهروندان در سطح شهر قزوین باشیم.

معاون شهردار قزوین در ادامه بیان کرد: ورزش صبحگاهی و عصرگاهی در 60 ایستگاه ورزشی در راستای ترویج ورزش همگانی با حضور مربیان ورزشی در سطح بوستان های شهر قزوین انجام می شود،البته در شرایط کنونی نیز این مهم با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می شود.

وی با اشاره به فقر حرکتی دربین دختران دانش آموز گفت:همچنین با هدف حمایت از ورزش همگانی، رفع مشکلات ورزش دختران و ازبین بردن فقر حرکتی، سازمان فرهنگی،  اجتماعی و ورزشی در برخی مدارس اقدام به نصب ست های ورزشی کرده و تمام این فعالیت ها و سرمایه گذاری ها در جهت حفظ سلامت جسمی و روحی شهروندان انجام شده است.

معاون شهردار قزوین در خاتمه گفت: سرمایه گذاری و حمایت از فعالیت و برنامه های ورزشی به طور مستقیم در کاهش آسیب های اجتماعی موثر است و سلامت روحی و جسمی جوانان را تضمین می کند، در همین راستا شهرداری قزوین همواره تلاش داشته تا به نیاز و مطالبات جوانان در حوزه ورزش توجه ویژه ای داشته باشد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط