چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۹/۲۶

به مناسبت گرامیداشت میلاد حضرت زینب(س)،روز پرستار و شب یلدا؛

ده ها ویژه برنامه به صورت مجازی توسط شهرداری قزوین برگزار می شود

درافشانی،معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت:به مناسبت گرامیداشت میلاد با سعادت حضرت زینب(س) و روز پرستار و شب یلدا، با توجه به محدودیت های شیوع کرونا؛ ده ها ویژه برنامه به صورت مجازی همراه با برنامه های شاد و متنوع برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛محمد درافشانی افزود:شهرداری قزوین با رویکرد خانواده محوری سالجاری نگاه ویژه ای به شب یلدا و پاسداشت و حفظ سنت دیرینه آن دارد، امیدواریم با برنامه های تدارک دیده شده؛شهروندان بتوانند یلدا را در کنار خانواده خود جشن بگیرند.

درافشانی خاطرنشان کرد:جشن روز پرستار همزمان با میلاد حضرت زینب (س) با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی قزوین به صورت مجازی در شبکه های اجتماعی اینستاگرام برگزار می شود.

این مقام مسئول اضافه کرد:برنامه های شاد و متنوعی برای جشن مجازی روز پرستار پیش بینی شده است که از آن جمله می توان به تجلیل از 10 جهادگر حوزه سلامت،پخش پیام طاهرخانی شهردار قزوین،داودی رئیس شورای اسلامی شهر و دکتر نامدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین به مناسب روز پرستار و شب یلدا  اشاره کرد.

وی در ادامه از برگزاری دومین پویش مردمی «رج به رج تا مهربانی» با هدف تامین لباس گرم به مناسبت شب یلدا برای نیازمندان خبر داد و گفت:سال گذشته در این پویش مردمی کلاه و شال گردن های رنگی بافت شده توسط شهروندان توسط سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین به کودکان کار اهدا شد.

درافشانی خاطرنشان کرد: مردم نوع دوست و سخاوتمند استان می توانند در  قالب این پویش مردمی لباس های گرم را در اختیار کودکان بی بضاعت و خانواده آنها قرار بدهند.

این مقام مسئول بیان کرد:برگزاری مسابقه عکاسی سفره شب یلدا با عنوان «یلدای ساده ایرانی» از جمله برنامه هایی است که از سوی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین برای بلندترین شب سال پیش بینی شده است.

وی برگزاری مسابقه «پانتومیم با موضوع یلدا» و مسابقه «تصویری (درج خطاهای شهروندی)» را از دیگر برنامه هایی دانست که به صورت مجازی به مناسبت شب یلدا اجرا خواهد شد.

درافشانی بیان کرد:برگزاری مسابقه تصویری و صوتی حافظ خوانی از دیگر برنامه هایی است که در راستای آشنایی بیشتر کودکان و نوجوانان با ادبیات فاخر ایران زمین به ویژه اشعار حافظ به صورت مجازی برگزار می شود.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد:ارسال متن شعر حافظ برای شهروندان در قالب پیامک و اهدای بسته های هدیه (کتاب،فال حافظ و یک عدد انار) در میان شهروندان از دیگر برنامه هایی است که برای شب یلدا پیش بینی شده است.

وی در خاتمه گفت:همچنین به مناسبت روز گرامیداشت میلاد با سعادت حضرت زینب(س) با مشارکت بنیاد زنان محجبه استان قزوین از پرستاران بیمارستان بوعلی سینا و همچنین با همکاری موکب تنهاترین سردار از پرستاران بخش کرونا بیمارستان ولایت با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی تقدیر خواهد شد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط