چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۰

درافشانی،معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین خبر داد:

اجرای دهها برنامه متنوع فرهنگی به مناسبت سالگرد شهادت سردار سلیمانی

درافشانی،معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین از اجرای دهها برنامه متنوع فرهنگی به مناسبت سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین،محمد درافشانی ضمن تسلیت نخستین سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی افزود:زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا در قرآن و سیره پیامبر گرامی اسلام مشهود است و زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.

وی اظهار کرد:فرهنگ ایثار و شهادت يكي از بخش هاي فرهنگ ناب اسلام است و نتيجه والاترين ارزش هايي مي باشد كه يك انسان متعهد مي تواند به آن مقام دست پیدا کند.

این مقام مسئول در ادامه به برنامه های انجام شده و در دست اقدام سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری به مناسبت سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت:ارج نهادن به فرهنگ ایثار و شهادت و ادای احترام به شهید مکتب مقاومت، شهید سپهبد قاسم سلیمانی، از جمله اهداف این برنامه ها است.

اختصاص تبلیغات محیطی نخستین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی

درافشانی از اختصاص تبلیغات محیطی برای نخستین سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی را از اقدامات سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری برشمرد و افزود:این تبلیغات محیطی شامل چاپ و نصب بنر، تیربرد و پوستر در سطح شهر خواهد بود.

توزیع 500 جلد کتاب «سردار مقاومت» در میان شهروندان قزوینی

 این مقام مسئول از دیگر اقدامات شهرداری قزوین به مناسبت گرمیداشت سالگرد شهادت سپهبد سلیمانی را توزیع 500 جلد کتاب «سردار مقاومت» در میان شهروندان قزوینی ذکر کرد.

برگزاری مسابقات متنوع فرهنگی در فضای مجازی

 درافشانی از برگزاری مسابقات متنوع فرهنگی در فضای مجازی خبر داد و گفت: این مسابقات شامل «مسابقه ادبی شعر و داستان کوتاه»،«مسابقه تصویرسازی»،«مسابقه دلنوشته کودکانه» و «تولید محتوی وصیت نامه و ویژگی های سردار» است.

برگزاری پویش صلوات و برپایی نمایشگاه عکس مجازی

وی در ادامه از برگزاری پویش صلوات «هدیه به سردار» به مناسبت نخستین سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی خبر داد .

درافشانی افزود:همچنین از دیگر برنامه های سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری می توان به برپایی نمایشگاه عکس مجازی با موضوع سردار دلها و مسابقه کتابخوانی اشاره کرد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد:مشارکت سپاه ناحیه امام حسن (ع) در خرید بسته های فرهنگی و پخش در سطح شهر به مناسبت اولین سالگرد شهادات حاج قاسم سلیمانی،مشارکت با بسیج دانشجویی در برپایی نمایشگاه شهری در پیاده راه سبزه میدان و مشارکت در چاپ بنر به مناسبت سالگرد شهید سپهبد سلیمانی از دیگر اقدامات مشارکتی سازمان در سالجاری به مناسبت نخستین سالروز شهادت سپهبد سلیمانی است.

درافشانی در ادامه  به اقدامات سال گذشته سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین به مناسبت شهادت سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت:فضاسازی شهری به مناسبت شهادت سپهبد قاسم سلیمانی از جمله این اقدامات بود ،این فضاسازی ها شامل چاپ و نصب تیربرد، بنر و چاپ و توزیع بروشور و پوستر است.

وی برگزاری مراسم بزرگداشت سردار شهید سپهبد سلیمانی در خانه های فرهنگ باران،دهخدا،خانه کودک بالن،خانه فرهنگ دانش،عارف،محمدیه،سنجیده ،شهید نواب صفوی و خانه فرهنگ رز را از جمله اقدامات سازمان فرهنگی،فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری در سال گذشته برشمرد که با هدف آشنایی کودکان با شخصیت والای شهید سلیمانی برگزار شد.

درافشانی از دیگر اقدامات شهرداری قزوین در سال گذشته به مناسبت شهادت شهید سلیمانی می توان به مراسم "شبی قرآنی به یاد شهید سپهبد قاسم سلیمانی"  اشاره کرد که در مسجد امام خمینی (ره) برگزار شد.

وی افزود:همچنین مراسم گرامیداشت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی از دیگر اقدامات شهرداری قزوین است که با حضور کارکنان برگزار شد.

درافشانی در خاتمه گفت:امیدواریم بتوانیم نام و یاد و مکتب شهید سپهبد قاسم سلیمانی را تا همیشه در جامعه زنده نگاه داریم و ترویج دهیم و همچنان ادامه دهنده راه آن شهید بزرگوار باشیم .

پایان پیام.

تصاویر مرتبط