پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱۶

آیت اله عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین:

همسران جانبازان در مجاهدت‌های آنان شریک هستند

آیت اله عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: همسران جانبازان در مجاهدت‌های آنان شریک هستند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ آیت اله عبدالکریم عابدینی در آئین تجلیل از "آئینه های استقامت" ویژه برنامه تجلیل از همسران جانبازان قطع نخاعی و رونمایی از دو کتاب «بدرقه باران» و «عاقبت بخیر» و نماهنگ «سکوی انتظار» ضمن تبریک میلاد فاطمه زهرا(س) و چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: زبان ما از بیان ایثار و گذشت جانبازان قاصر است، امیرالمومنین (ع) می فرمایند: جهاد دری از درهای بهشت است، خداوند این در را بر روی بندگان نزدیکش باز می کند.

وی اضافه کرد: همسر جانبازان نیز که شوهر خود را در مسیر این جهاد یاری کردند و پس از جانبازی همواره تلاش کرده اند تا رنج و مشقت آنان را التیام ببخشند، در راه خداوند جهاد کرده اند و در جهاد به روی آنها گشوده شده و این سعادت نصیب هر انسانی نمی شود.

آیت اله عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین در بخش دیگری از سخنانش افزود: پیام شهدا، جانبازان و هر رزمنده ای که در راه دین اسلام جهاد کرده، این است که ما از خانواده، سلامتی، خوشی های دنیوی گذشتیم تا شما در امنیت و آرامش زندگی کنید، شما چقدر حافظ انقلاب اسلامی ایران بودید و برای پاسداشت آن از منافع خود گذشت کردید.

وی در ادامه ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و بزرگداشت روز زن و مادر  گفت: از درک مقام والای حضرت فاطمه زهرا(س) عاجزیم، حضرت آیت ا... العظمی جوادی آملی در تشریح فضایل حضرت زهرا(س)اظهار می کنند: "اینکه گاهی گفته می شود این بانو حجت بر ائمه (ع) دارد، برای این است که در حجیّت، نبوّت یا رسالت یا امامت لازم نیست، آنچه که محور حجیّت است، عصمت است. اگر یک انسانی معصوم بود، ما یقین داریم حرف او، فعل او، تقریر او، سکوت او و قیام و قعود او حجّت خداست".

وی تصریح کرد: حضرت زهرا سلام‌الله علیها مادر و همسر شهید بوده و خودشان هم شهیده بودند و فضائل ایشان بسیار والاست. امام خمینی(ره) فرمودند که مرد از دامان زن به معراج می‌رود و جایگاه زن در تربیت مردان محوری است.

آیت اله عابدینی درخاتمه یادآورشد: همه امامان از دامان حضرت زهرا(س) پرورش یافتند و از وجود با برکت این حضرت، یازده قرآن ناطق پرورش یافته است و حضرت زهرا(س) معلم فرزندانش که امام معصوم هستند، بودند.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط