پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۱۳

درافشانی اعلام کرد؛

برنامه های فرهنگی شهرداری قزوین در ایام سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و قیام ۱۵ خرداد

درافشانی،معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین خبر داد:مجموعه برنامه‌های ویژه بزرگداشت سی و دومین سالگرد رحلت بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران و قیام خونین 15 خردادماه به دلیل عدم پیشگیری از شیوع ویروس کرونا امسال متفاوت تر از سال‌های گذشته و با محوریت فضای مجازی برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛محمد درافشانی افزود: بیشتر برنامه‌های سی و دومین  سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) و قیام خونین 15 خرداد با هدف ترویج و شناساندن اندیشه‌ها و سیره امام خمینی(ره) به نسل جوان به صورت مجازی و برخی از برنامه ها نیز به صورت حضوری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

مسابقه قصه گویی خورشید جماران

وی برگزاری مسابقه مجازی قصه گویی «خورشید جماران» را از جمله برنامه های سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) ذکر کرد و گفت: این مسابقه ویژه عموم شهروندان است.

مسابقه کتابخوانی بت شکن زمان

درافشانی خاطرنشان کرد: از دیگر برنامه های ایام ارتحال امام خمینی (ره)،مسابقه مجازی کتابخوانی زمان بت شکن است،منبع این مسابقه «وصیت نامه الهی – سیاسی امام» معرفی شده است.

مسابقه مجازی شعرخوانی

 این مسئول افزود: برگزاری مسابقه شعرخوانی با محوریت اشعار حضرت خمینی امام (ره) از جمله برنامه های سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) است که در راستای شناساندن بعد شخصیت عرفانی امام راحل به نسل جوان تدارک دیده شده است.

مسابقه تصویری طلوع خرداد

درافشانی اضافه کرد:از دیگر برنامه ها می توان به برگزاری مسابقه تصویری طلوع خرداد اشاره کرد که ویژه رده سنی کودکان طراحی شده است.

 برگزاری 110 ختم قرآن در فضای مجازی

وی اظهار کرد: برگزاری 110 ختم قرآن و اهدا به روح ملکوتی امام (ره) از 13 الی 15 خرداد همزمان با ایام ارتحال حضرت امام (ره) در بستر فضای مجازی با مشارکت مهد قرآن کریم استان قزوین از دیگر برنامه های این ایام است.

درافشانی فضا سازی شهری و مشارکت با هیات های مذهبی، تشکل های مردم نهاد و ادارات دولتی را از دیگر اقدامات شهرداری قزوین همزمان با ایام ارتحال حضرت امام (ره) و شهادت امام جعفر صادق (ع) ذکر کرد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط