شنبه ۱۳۹۳/۰۳/۱۷

نصرتي، شهردار قزوين مطرح کرد؛

مناسب سازي فضاي شهري مهمترين هديه مسئولان به جانبازان

مناسب سازي محيط شهري براي تردد جانبازان و معلولان و به خصوص عزيزان قطع نخاعي، مهمترين وظيفه ي مسئولان شهري است.

 

شهردار قزوين در آئين تجليل ازجانبازان قطع نخاعي شهر و جانبازان شهرداري قزوين بر ضرورت همکاري ديگر دستگاهها براي مناسب سازي محيط شهري براي تردد معلولان و جانبازان در شهر قزوين تأکيد کرد و شهر معلول را فاقد چنين امکاناتي دانست.
به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛ مسعود نصرتي افزود: مناسب سازي ساختار شهري براي تردد معلولان و جانبازان از خواسته هاي به حق افرادي است که در دوران جنگ تحميلي براي دفاع از ميهن جان خود را به خطر انداختند و در کنار همرزمان خود مقابل دشمن ايستادند تا يک وجب از خاک ايران به دست دشمنان نيفتد.
وي در ادامه زندگي ايده آل جانبازان در شهر را حق واقعي و مسلم آنان دانست و به همايشي که با هدف مناسب سازي فضاي شهري براي معلولان و جانبازان درسال 86 برگزار شده بود، گريزي زد و گفت: در آن همايش، تنها نقاطي از شهر که داراي کمبود و ضعفي بود، معلول اعلام شد ولي بايد تأکيد کرد شهري که خدمات درستي به شهروندان ارائه ندهد، معلول است.
وي خبر داد: در همان سال بنا به عقيده ي کارشناسان، شهر قزوين در بخش مناسب سازي مقام اول کشوري را از آن خود ساخت و اين مسئوليت کار را براي مديران و مسئولان دو چندان کرد. 
نصرتي اضافه کرد: سالهاست هدف مناسب سازي از سوي شهرداري قزوين دنبال مي شود و سعي کرده در ساخت فضاهاي مختلف شهري به اين مقوله پايبند باشد اما اينکه چه ميزان موفق بوده را شهروندان بايد بگويند.
شهردار قزوين لازمه ي دست يابي به شهري ايده آل به خصوص از نظر ساختارهاي عمراني را در همکاري و توجه تمامي دستگاههاي شهري به مناسب سازي شهري دانست و گفت: اين مهم در سال جاري با جديت بيشتري پيگيري خواهد شد تا درمراسم تقدير سال آتي، گزارش مثبت و درخور توجهي از برنامه ريزي هاي انجام گرفته دستگاههاي اجرايي در حوزه ي مناسب سازي ساختارهاي شهري به جانبازان ارائه دهيم.
وي در پايان همکاري سازمان بنياد شهيد و امور ايثارگران با سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين را در برگزاري اين برنامه قابل تقدير دانست و بر تداوم اجراي اينگونه مراسم ها در شهر تأکيد کرد.
بنابراين گزارش، در اين مراسم جشن از 20 نفر از جانبازان قطع نخاعي شهر قزوين و 38 نفر از جانبازان شهرداري قزوين که با حضور خانواده هايشان حضور داشتند، تقدير شد ضمن اينکه برنامه هاي جالب و درخور توجهي همچون اجراي مولودي، تئاتر ، پخش موسيقي و ديگر برنامه هاي مختلف فرهنگي و هنري ترتيب داده شده بود.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط