شنبه ۱۳۹۳/۰۳/۱۷

به همت شهرداري قزوين رخ داد؛

تقدير از 58 جانباز شهر قزوين در روز جانباز

به همت سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين و با مشارکت اداره کل بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرداري قزوين از 58 جانباز شهر تقدير شد.

 

همزمان با ميلاد حضرت ابوالفضل (ع) و نکوداشت روز جانباز، در مراسمي با حضور اعضاي شوراي شهر، مديران و مسئولان شهري و استاني از 58 جانباز قطع نخاعي شهر قزوين و جانبازان شهرداري در مجموعه تاريخي سعدالسلطنه تقدير و قدرداني شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛ در اين آئين، حجت الاسلام والمسلمين سيد محمد عرب، داوود محمدي نماينده مردم قزوين، البرز و آبيک در مجلس شوراي اسلامي، حسين صلح جو، فرج اله فصيحي رامندي، محمد رضا صديقي و علي صادقي نيارکي از اعضاي شوراي شهر قزوين، مسعود نصرتي شهردار، نادر نصيري مدير کل بنياد شهيد و امور ايثارگران، محسن حق شناس معاون فرهنگي و اجتماعي شهردار، محمد حسين شفيعي ها مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي، سعيد وزيري نژاد مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي، ديگر مديران شهري و جانبازان و خانواده هاي آنان حضور داشتند.
جانبازان به آرمانهاي امام و شهداء پايبندند
حسين صلح جو، عضو شوراي اسلامي شهر قزوين در اين مراسم ضمن تبريک اعياد شعبانيه، با اشاره به روزهاي 14 و 15 خرداد ماه، ياد و خاطره رهبر انقلاب و شهيدان انقلاب و جنگ تحميلي را گرامي داشت.
رئيس کميسيون فرهنگي شوراي شهر در ادامه از جايگاه رفيع جانبازان و ايثارگران صحبت کرد و ضمن اينکه نقش آنان را در سالهاي پس از پيروزي انقلاب و به خصوص جنگ تحميلي براي ايران اسلامي بسيار سرنوشت ساز و مهم مي دانست ادامه داد: همسران و خانواده اين عزيزان نيز از جايگاه و ارج خاصي برخوردارند چراکه همپاي اين دلير مردان صبورانه زندگي مي کنند و علي رغم تحمل سختي ها به آرمانهاي امام و شهداء پايبندند.
اقتدار امروز ايران، مديون شهداء و جانبازان است
مدير کل بنياد شهيد و امور ايثارگران نيز در اين مراسم ضمن تبريک اعياد ماه شعبان بيان کرد: امام (ره) چه نيکو جانبازان را رهبران نهضت انقلاب معرفي کردند و از سويي مقام معظم رهبري از آنان به عنوان شهيدان زنده ياد کردند.
نادر نصيري با تأکيد بر اينکه اقتدار امروز نظام اسلامي ايران در عرصه ي بين المللي مديون مقاومت، ايثار و از خود گذشتگي شهداء و جانبازان است، افزود: خوشبختانه جامعه به اين بصيرت و آگاهي رسيده است و جايگاه رفيع اين دلاور مردان را به صورت شايسته يادآوري مي کند.
نصيري ايران را امروزه در شرايطي دانست که همه ي آحاد مردم و به ويژه جانبازان و ايثارگران بايد در راستاي حفظ و حراست از جايگاه ولايت فقيه تلاش کنند و پاسداشت آرمانها و اهداف امام خميني (ره) و شهداء را سر لوحه ي زندگي خود قرار دهند.
وي تأکيد کرد: اين نشستها بهانه اي است تا بگوييم اقتدار امروز ايران در جهان بواسطه ي رشادتهاي شهداء، جانبازان و ايثارگران در 8 سال جنگ تحميلي رقم خورده است.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط