شنبه ۱۴۰۰/۰۳/۲۲

درافشانی:

رونق صنعت گردشگری نیازمند توسعه صنایع دستی است

درافشانی، معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت: حمایت از هنرمندان صنایع دستی منجر رونق صنعت گردشگری می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛محمد درافشانی در مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت و جوان برگزیده حوزه صنایع‌دستی که در اداره صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزارشد، افزود: صنایع دستی یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های حوزه گردشگری است، به طور قطع با توسعه آن و حمایت از هنرمندان صنایع دستی می توان شاهد  رونق  صنعت گردشگری در سطح شهر قزوین باشیم.

وی اظهار کرد: یکی از افتخارات هر ملتی صنایع دستی آن است و صنایع دستی هر کشوری ریشه در فرهنگ مردم آن کشور دارد.

رئیس سازمان فرهنگی اضافه کرد: باید با برنامه ریزی مناسب و حمایت از هنرمندان صنایع دستی به ویژه هنرمندان بومی از منسوخ شدن صنایع دستی بومی جلوگیری کرد و در راستای احیای صنایع دستی فراموش شده گام های موثرتری برداشت.

درافشانی در بخش دیگری از سخنانش از حمایت مجموعه مدیریت شهری از بخش صنایع‌دستی خبر داد و گفت: امیدواریم بتوانیم در کنار متولیان و سازمان میراث فرهنگی، گام های هر چند کوچک و موثرتری را جهت شناساندن صنایع دستی بومی شهر قزوین و حمایت از هنرمندان صنایع دستی برداریم، چراکه صنایع دستی ایران نشان از فرهنگی غنی با اصالت هر منطقه ای دارد.

 گفتنی است، مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت و جوان برگزیده حوزه صنایع‌دستی با مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین برگزار شد که در این مراسم از ۹ نفر هنرمندان صنایع دستی تقدیر به عمل آمد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط