شنبه ۱۴۰۰/۰۵/۰۹

آیت الله عابدینی،نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین:

اسلام بدون ولایت امیرالمومنین علی (ع) کامل نیست

آیت الله عابدینی،نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت:اسلام بدون ولایت امیرالمومنین علی (ع) کامل نیست.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین در برنامه شب خاطره شاهدان علوی در سخنانی با اشاره به اهمیت آیه اِکمال درباره واقعه غدیر، افزود: خداوند متعال در این آیه مهم می فرمایند:" امروز دین شما را برایتان کامل و نعمت خود را بر شما تمام گردانیدم".

وی اظهار کرد:پیامبر گرامی اسلام(ص) از خداوند نصرت را برای مستضعفان علاقمند به امیرالمومنین(ع) درخواست کرده‌اند و کسانی‌ که با محبت ایشان زندگی می‌کنند همیشه در دنیا پیروز هستند و رمز پیروزی ما در انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و دفاع از حرم اهل بیت(ع) نیز همین نکته است.

وی بیان کرد: در واقعه غدیر خداوند متعال به نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص) فرمان داد: «اى پيامبر آنچه از جانب پروردگارت به سوى تو نازل شده ابلاغ كن و اگر نكنى پيامش را نرسانده‏‌اى» و این مهم نشان دهنده اهمیت واقعه غدیر خم و ولایت امیرالمؤمنین علی(ع) است.

امام جمعه قزوین با اشاره به حدیث مشهور«مَن کُنتُ مَولاه فَهذا عَلىٌّ مَولاه ...» خاطرنشان کرد: معنای این حدیث شریف این است که پیامبر گرامی اسلام(ص) از خداوند نصرت را برای مستضعفان علاقمند به امیرالمومنین(ع) درخواست کرده‌اند و کسانی‌که با محبت ایشان زندگی می‌کنند همیشه در دنیا پیروز هستند و رمز پیروزی ما در انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و دفاع از حرم اهل بیت(ع) نیز همین نکته است.

آیت‌الله عابدینی با اشاره به آیه 3 سوره مائده تصریح کرد: وقتی رسول اکرم(ص) این بیان را فرمودند، خدای متعال بر گفته ایشان مهر تائید زد و گفت: «اَلیَومَ یَئِسَ الَّذینَ کَفَروا مِن دینِکُم» یعنی از امروز همه کافران و دشمنان دین مایوس شدند؛ چراکه دین متصدی پیدا کرد و ولایت در امیرالمومنین(ع) متجلّی شد.

 

 

 

وی با اشاره به آیه « اَلْیوْمَ أَکمَلْتُ لَکمْ دینَکمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَیکُمْ نِعْمَتی» افزود: این آیه می‌گوید نعمت بر شما تمام شد، حالا کدام نعمت؟ همان نعمتی که در هر نماز به خدا التماس می‌کنیم که ما را به صراط مستقیم هدایت کند و در روایت داریم که صراط مستقیم همان ولایت امیرالمومنین(ع) است.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین افزود: از خدا می‌خواهیم ما را در راه کسانی‌که به آنان نعمت داده است مانند انبیای الهی، شهدا و صالحان قرار دهد. خداوند در ادامه آیه 3 سوره مائده فرمود: «وَ رَضِيتُ لَكُمُ الإِسْلاَمَ دِينا» یعنی خداوند این اسلام را از ما می‌پذیرد و دین بدون ولایت امام علی(ع) و سلسه امامت اسلام نیست.

امام جمعه قزوین یادآور شد: رسول اکرم(ص) در واقعه غدیر فرمودند این پیام را به همه افرادی‌ که در اینجا حاضر نیستند برسانید،ممکن است ما بگوییم که این مسئولیت را نداریم در صورتی‌که حضرت فرموده است پدران و مادران وظیفه دارند این پیام را به فرزندان خودشان برسانند و ما موظف هستیم به فرزندانمان معرفت نسبت به امیرالمومنین(ع) را بفهمانیم.

آیت‌الله عابدینی گفت: الحمدلله امسال دهه امامت و ولایت جدی‌تر از گذشته در حال برگزاری است و ما در این دهه می‌باید هرکاری که می‌توانیم برای آشناتر شدن مردم و نسل جوان با اکسیر ملکوتی ولایت امیرالمومنین(ع) انجام دهیم،از مجموعه مدیریت شهری قزوین و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری جهت برگزاری ویژه برنامه شب خاطره شاهدان علوی در فضای معنوی گلزار شهدا قدردانی کرد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط