دوشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۰۸

به مناسبت هفته فرهنگی قزوین؛

آئین تجلیل از هنرمندان عاشورایی صنایع دستی «هنر عاشقی» برگزار شد

آئین تجلیل از هنرمندان عاشورایی صنایع دستی و و اجرای زنده هنرهای دستی و آئینی با عنوان «هنر عاشقی» در حسینیه ابوترابی با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛ آئین «هنر عاشقی» استادکاران صنایع دستی گره چینی، زره بافی، تابلوهای خوشنویسی،مشبک، منبت کاری، حجاری روی سنگ، آیینه کاری، گره چینی، سرمه دوزی، زره بافی، گلابتون به صورت زنده هنر خود را به نمایش گذاشتند.

بنابراین گزارش؛در این مراسم از یک اثر فاخر سرمه دوزی آیت الکرسی اثر خانم حاتمی هنرمند قزوین رونمایی شد، برای دوختن این اثر هنری 10 کیلو و 800 گرم سرمه و مروارید بکار رفته و دوخت آن سه سال زمان برده است.

این گزارش می افزاید:در این مراسم همچنین از هنرمندان صنایع دستی قزوین که در این موزه آثار خود را به نمایش گذاشته بودند،با اهدای هدایایی تجلیل شد.

گفتنی است؛آئین «هنر عاشقی» با حضور فصیحی رامندی رئیس شورای اسلامی شهر، قاسم الهیاری، حسین صلح جو، فاطمه اشدری، مهری سادات تقوی، مهدی مهدیخانی و ولی چگینی اعضای شورای اسلامی شهر قزوین از ویژه برنامه های هفته فرهنگی قزوین در خانه موزه شهید ابوترابی با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی، برگزار شد.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط