پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۱۱

درافشانی:

تجلیل از فعالان قرآنی قدمی مثبت در جهت ترویج معارف قرآن کریم است

درافشانی،معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت: تشویق و تجلیل از حافظان کلام وحی و فعالان قرآنی قدمی مثبت در ترویج فرهنگ و معارف قرآن کریم در سطح جامعه است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛محمد درافشانی در حاشیه چهاردهمین آئین تجلیل از حافظان قرآن کریم افزود: وظیفه مسئولان و متولیان امور فرهنگی تسهیل‌گری در ترویج معارف قرآن کریم است،ولی توسعه و تبلیغ فرهنگ قرآنی با همکاری عموم مردم امکان پذیر است.

وی اظهار کرد: آئین تجلیل از حافظان قرآن کریم در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در بحث پرورش 10 میلیون نفر حافظ قرآن کریم،توسعه و گسترش فعالیت های قرآنی، ترویج و تبلیغ فرهنگ قرآنی و نهادینه کردن آموزه های قرآنی برگزار شد.

درافشانی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد:طرح تجلیل از حافظان کلام وحی از سال 92 تاکنون به همت شورای اسلامی شهر وشهرداری قزوین مصوب و آغاز شد و تاکنون از  9 هزار و 380 نفر حافظ در قالب 14 هزار و 50 جزء تجلیل شده است.

وی اضافه کرد: در این همایش بزرگ قرآنی از  هزار و 450 نفر حافظ در قالب  دو هزار و 930 جزء تجلیل می شود، البته به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی امروز، در این همایش به صورت نمادین از ۵۰ حافظ قرآن، ۲۵ مربی موسسه قرآنی و ۱۰ نفر مربی برتر تقدیر شد.

درافشانی خاطرنشان کرد: 85 درصد شرکت کنندگان در تجلیل از حافظان کلام وحی  را بانوان و 15 درصد را نیز آقایان تشکیل می دهند،از ابتدای شروع این طرح نیز، تعداد 65 نفر حافظ کودک و نوجوان و بیش از 250 نفر حافظ بزرگسال موفق به شرکت در آزمون شده و حافظ کل قرآن شده اند.

وی در خاتمه بیان کرد:تاکنون 22 مرحله آزمون و داوری ویژه موسسات قرآنی شهر قزوین و حافظان آزاد و 2 مرحله داوری ویژه نواحی منفصل شهری  انجام شده است و تعداد همایش های تجلیل از حافظان تاکنون 13 همایش بوده است.

پایان پیام.

 

تصاویر مرتبط