پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۱۱

محمدبیگی، نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:

احیای بودجه قرآنی و دارالقرآن ها در سال ۱۴۰۰

محمدبیگی، نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال ۱۴۰۰ تلاش کردیم تا بودجه قرآنی دارالقرآن ها را احیا کنیم و موفق شدیم در شورای برنامه ریزی شهرستانها،بودجه های قرآنی را زنده نمائیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛فاطمه محمد بیگی در آئین چهاردهمین همایش تجلیل از حافظان قرآن کریم که در محوطه مسجد امام حسن عسگری (ع) برگزار شد،افزود:برای هر شهرستان ردیف بودجه قرآنی تعریف کردیم، البته این بودجه ناچیز است.

وی اظهار کرد:نظام جمهوری اسلامی بر مبنای آموزه های ناب قرآن کریم پایه ریزی شده است، این میزان بودجه برای برنامه های قرآنی قابل قبول نیست و جای بسی تاسف دارد.

محمد بیگی خاطرنشان کرد:کارگروهی را جهت شناسایی خلاء های موجود در حوزه فعالیت های قرآنی در سالجاری راه اندازی شده است، امیدواریم در این کارگروه بتوانیم با برنامه ریزی و اتخاذ تدابیر مناسب این خلاء ها را پر کنیم.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از سخنانش گفت: ۸۵ درصد جمعیت حافظ قرآن که امروز از آنان تجلیل خواهد شد را بانوان تشکیل می دهند، این مهم جای بسی خوشحالی و قدردانی دارد.

وی بیان کرد:بانوان تربیت نسل های آینده را بر عهده دارند، مطمئنا تربیت فرزندان بر اساس آموزه های قرآنی منجر  به کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه می شود.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: مسوولان نیز موظفند، بسترهای لازم را جهت فعالیت های قرآنی در سطح جامعه فراهم کنند.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط