شنبه ۱۴۰۰/۰۷/۱۷

درافشانی،معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین:

تقدیر از کودکان فعال کهن شهر مینودری قزوین در هفته ملی کودک

درافشانی،معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین گفت:به مناسبت هفته ملی کودک،از کودکان فعال کهن شهر مینودری قزوین و کودکان شهداء سلامت و مدافع حرم تقدیر بعمل می آید.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین؛محمد درافشانی با اعلام این خبر افزود:دهها برنامه مفرح فرهنگی به مناسبت روز جهانی و هفته ملی کودک سال ۱۴۰۰ با شعار «حال‌ خوش‌ کودکی، رنگ خوش زندگی» به صورت حضوری و در بستر فضای مچازی برگزار می شود.

درافشانی در ادامه افزود:برگزاری مسابقه مجازی «مهدی یاوران» از جمله برنامه های هفته ملی کودک است که با محوریت «کودک و امام زمان (عج) »و در راستای آشنایی بیشتر کودکان با امام مهدی (عج) برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد:همچنین پنج نمایش عروسکی در راستای ایجاد نشاط اجتماعی و فضایی مفرح و شاد برای کودکان در نواحی منفصل شهری و محلات شهر قزوین اجرا خواهد شد.

این مقام مسئول از دیگر برنامه های هفته ملی کودک سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری را برگزاری «ویژه برنامه شاد ورزشی» در ناحیه منفصل شهری دانش برای کودکان همراه با مسابقه های هیجان انگیز برشمرد.

درافشانی در ادامه بیان کرد: همچنین دراین ایام برنامه های مفرح و شاد فرهنگی و آموزشی نظیر «قصه خوانی،نقاشی،اهدای هدایای فرهنگی و ...» توسط اتوبوس کتاب در نواحی منفصل شهری و محلات کهن شهر مینودری قزوین برای کودکان اجرا می شود.

وی برگزاری جشنواره صبحانه سالم ویژه کودکان را از دیگر برنامه های هفته ملی کودک ذکر کرد و گفت:این جشنواره در راستای آموزش،فرهنگ سازی و ترغیب کودکان به صرف صبحانه به ویژه صبحانه سالم و مقوی در محیطی شاد آموزشی برگزار می شود.

درافشانی اهدا جایزه و لوح تقدیر به کودکان چادری و نماز خوان در سطح مساجد و معابر عمومی شهر قزوین را از دیگر برنامه های سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری در هفته ملی کودک برشمرد.

وی افزود:برگزاری مسابقه «حافظ خوانی» و مسابقه «چیستان شهری با موضوع کودک شهروند» در بستر فضای مجازی، انتشار انیمیشن های آموزش شهروندی،اهداء بسته های بهداشتی و لوازم التحریر به کودکان کار از برنامه های دیگر سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین در هفته ملی کودک است.

گفتنی است،ویژه ‌برنامه‌های هفته‌ ملی و روز جهانی کودک از ۱۶ تا ۲۲ مهرماه جاری با روزشمار «کودک، صلح، بازی و نشاط»، «کودک، باورهای دینی و معنویت»، «کودک، خانواده، آموزش و مهارت‌های زندگی»، «کودک، امنیت، بهداشت و سلامت جامعه»، «کودک، کتاب، هنر و ادبیات»، «کودک، هویت، میراث طبیعی و فرهنگی» و «کودک، رسانه و فناوری‌های نوین» برگزار می شود.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط