شنبه ۱۳۹۳/۰۶/۰۸

پارسا، معاون برنامه‌ريزي استاندار قزوين مطرح کرد؛

ترويج فرهنگ بومي از کارکردهاي جشنواره بي‌بديل بازي و اسباب بازي

جشنواره بازي و اسباب بازي کودکان ديروز و امروز در نوع خود در کشور بي بديل است.

 

اميد علي پارسا، معاون برنامه ريزي استاندار قزوين ضمن حضور در آئين افتتاحيه چهارمين جشنواره بين المللي بازي و اسباب بازي، اين برنامه فرهنگي را در نوع خود در کشور بي بديل خواند و ترويج فرهنگ بومي و کهن ايراني را از کارکردهاي اصلي آن عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري قزوين؛ اميد علي پارسا در اين مراسم افزود: به نظر مي رسد مسئولان شورا و شهرداري موضوع درستي را برگزيدند، بازي و اسباب بازي مقوله اي است که اگر درست انتخاب شده و به کودک معرفي شود، در رشد شخصيت او مفيد خواهد بود.
اين مقام مسئول يادآورشد: فرهنگ گذشتگان با برگزاري اين جشنواره مقابل ديد کودکان مجسم خواهد شد تا زندگي ساده و بازي ها و اسباب بازي هاي پرشور و هيجان آن دوران، در ذهن آنان براي هميشه باقي بماند و در زندگي آنان تأثير گذاشته و کاربرد داشته باشد.
معاون استاندار ضمن بازديد از غرفه ها و بخشهاي مختلف جشنواره تأکيدکرد: بسيار کاربردي و محتوايي به موضوعات پرداخته شده و اميدوارم تلاش مسئولان در پايان کار جشنواره به ثمر بنشيند.
وي افزود: از سويي انتخاب مجموعه تاريخي و فرهنگي سعدالسلطنه به عنوان مکان برپايي اين جشنواره بسيار زياد بر جذابيتهاي جشنواره افزوده است و نشاندهنده ي قدمت تاريخي و فرهنگي کهن شهر قزوين است.
 پايان پيام

 

تصاویر مرتبط