سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۷/۲۲

فصیحی رامندی:

پیگیری کسر سودهای اضافی پرداخت شده به بانک شهر

طبق رای هیات عمومی دیوان، بانکها حق ندارند بیش از رقمی که بانک مرکزی برای سود جرایم تاخیر تسهیلات اعلام کرده است، سود مازاد دریافت کنند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ فرج اله فصیحی رامندی رییس کمیسیون مالی- اقتصادی پارلمان محلی قزوین در جلسه علنی شورا با بیان این مطلب،گفت: طبق رای وحدت رویه صادر شده در مرداد ماه امسال، بانکها حق ندارند سود مازاد بر قانون عملیات بانکی بدون ربا مصوب سال 1362 دریافت کنند و براین اساس شهرداری قزوین می تواند با بانک شهر وارد مذاکره شده و جرایمی را که بابت تاخیر در پرداخت به موقع در حوزه تسهیلات و در بخش اوراق متحمل گردیده کسر کند.

وی در ادامه به لوایحی که در این کمیسیون بررسی شده پرداخت وگفت: بررسی مشکلات پروژه مهر و ماه یکی از موضوعاتی است که در این کمیسیون به آن پرداخته شد که یکی از آنها اختلاف در بهره برداری از ۸۰۰ متر بنای تجاری اضافه شده آن است.

رییس کمیسیون مالی- اقتصادی شورای اسلامی شهر قزوین افزود: شهرداری قزوین نسبت به این بنای تجاری ۵۰ درصد سهیم است و از طرف دیگر سرمایه گذار مدعی است که جرایم کمیسیون ماده صد باید توسط شهرداری قزوین پرداخت شود؛ علیرغم اینکه طبق رویه جاری مشارکت در ساخت، سازنده و مالک جرائم را بصورت مساوی عهده دار می شوند.

وي ادامه داد: بمنظور حل مشکل این پروژه طبق نظر و مصوبه کمیسیون مالی- اقتصادی مقرر شد تا شهرداری قزوین نسبت به پرداخت جریمه تخلف اقدام کند و در نهایت حق بهره برداری از بنای تجاری ایجاد شده به صورت مساوی با سرمایه گذار را داشته باشد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: اجرای این توافق منوط به پذیرش نظر شهرداری در خصوص بهره برداری از پشت بام و فاز دکم الحاقی به پروژه می باشد.

رییس کمیسیون مالی- اقتصادی پارلمان محلی قزوین در بخش دیگری از سخنانش در خصوص برگزاری فعال تر کمیسیون های تخصصی شورا گفت: کیفیت بخشی به جلسات کمیسیون‌ها با افزایش احساس مسئولیت تک تک اعضا افزایش می یابد؛ بنابراین برای بررسی تخصصی لوایح و طرحهای ارائه شده باید اعضای محترم وقت بیشتری به شورای شهر اختصاص داده و حضور فعال تری در کمیسیونها داشته باشند.

 

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط