سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۷/۲۹

قوامی خبر داد؛

برگزاری جشنواره ملی عکس باغستان سنتی قزوين

به منظور معرفی باغستان سنتی قزوین در سطح ملی و فراملي ، جشنواره عکس باغستان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ سیده منیره قوامی سخنگو و رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست پارلمان محلی قزوین با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق، گفت: در کمیسیون هاي تلفیق بهداشت و محیط زیست و فرهنگی، اجتماعی و ورزشی مقرر شد، به منظور معرفی بیشتر باغستان سنتی در سطح کشور جشنواره ملی و تخصصی عکس باغستان برگزار شود.

وی افزود: اگر معتقدیم که باغستان سنتی قزوین باید حفظ، حراست و ثبت جهانی شود بايد رديف بودجه ملي براي آن در نظر گرفته شده و در راستای معرفی آن اقدام کنیم.

به گفته قوامی در این جشنواره عکس هایی از چهار فصل باغستان به همراه اسنادی از گذشته باغستان تاکنون به تصویر کشیده می شود.

وی بابیان اینکه پروسه برگزاری این جشنواره حدود ۸ ماه زمان خواهد برد، افزود: در این جشنواره عکسهای به تصویر کشیده شده در قالب یک کتاب چاپ خواهد شد.

سخنگوی پارلمان محلی قزوین در خصوص اعتبار مورد نیاز برای برگزاری این جشنواره، اظهار داشت: طبق برآوردها حدود ۹۰۰ میلیون تومان برای برگزاری این جشنواره اعتبار لازم است که به دلیل کمبود اعتبارات فرهنگی سازمان باغستان، مقرر شد طی هماهنگی های به عمل آمده در اصلاح بودجه این رقم لحاظ شود.

وی در بخش دیگری از این جلسه درخصوص لایحه تعرفه اشغال یک سوم پیاده رو در ساخت و سازها گفت: شهرداری قزوین از یک طرف از مناسب سازی معابر سخن می گويد؛ اما از دیگر سو اجازه می دهد به مدت طولانی پیاده روها توسط سازندگان اشغال شود.

قوامی خاطر نشان کرد: باید زمان اشغال معابر و پیاده رو توسط سازندگان کاهش یابد تا برای شهروندان دیگر مزاحمت ایجاد نشود.

رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست پارلمان محلی قزوین همچنین بر ضرورت توجه به شورای شهرستان قزوین تاکید کرد و گفت: متاسفانه این شوراها جدی گرفته نشده و درحال حاضر نیز به شورای شهرستان قزوین حتی بودجه اتباع را هم پرداخت نمی کنند.

وی افزود: به نظر من در حق شورای شهرستان قزوین اجحاف می شود؛ به طوری که حتی به آن نیروی کار هم داده نمی شود.

قوامی همچنین در خصوص لایحه تعرفه قطع درختان گفت: اینکه به ازای قطع درخت توسط شهروندان درخت دیگری کاشته شود، نیازمند نظارت است و عملاً شدنی نیست؛چراکه شهرداری قزوین در مورد ایجاد پارکینگ از محل درآمد جرایم کسری پارکینگ و جرایم کمیسیون ماده صد این کار را انجام نداده است.

رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست پارلمان محلی قزوین همچنین تصریح کرد: بهتر است لوایح ارسالی به شورا در مرکز پژوهش های شورا نیز بررسی شود تا شفافیت موضوعات و اشکالات لوایح بررسی شود و بتوانیم در صحن شورا راحت تر تصمیم گیری کنیم

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط