سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۷/۲۹

بررسي و تصويب پنج لايحه شهرداری در شوراي اسلامي شهر قزوین

در بیست و ششمین جلسه پارلمان محلی قزوین در سال جاری، لوایح شهرداری مورد بحث و بررسی و تصویب اعضای شورای اسلامی شهر قزوین قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ لایحه پرداخت یک صد میلیون تومان به شورای اسلامی استان و شهرستان قزوین به منطور تامین بخشی از هزینه های جاری این شوراها مورد تصویب اعضای شورای اسلامی شهر قزوین قرار گرفت.

این گزارش می افزاید؛ لایحه تعرفه عوارض پذیره مسکونی در سال ۱۴۰۰ بانظر اعضای شورای اسلامی شهر قزوین از ۱/۸ به ۳/۲ فزایش یافت.

براساس این گزارش؛ لایحه بهای خدمات کارشناسی و کنترل نقشه های معماری با رقم ۱۵۰ تومان به ازای هر متر مربع زیربنا مورد تصویب قرار گرفت.

همچنین در این جلسه، لایحه شهرداری قزوین مبنی بر دریافت هزینه جبران انتفاع مالک از معبر در جریان ساخت و ساز و اشغال یک سوم پیاده رو به منظور بارانداز مصالح ساختمانی تصویب شد.

برپایه این گزارش؛ درخصوص لایحه تنظیم سند اجاره موقوفه شیخ الاسلامی با شهرداری قزوین و با ضروت تملک جهت احداث باغ_ موزه دفاع مقدس در پارلمان محلی قزوین مقرر شد، به دلیل نداشتن مصوبه شورا در خصوص واگذاری زمین اقدامات لازم جهت برگرداندن زمین مذکور طبق همان صورتجلسه اقدام شود.

این گزارش خاطرنشان می کند؛ در این جلسه برخی از مصوبات شورای اسلامی شهر قزوین که توسط هیات تطبیق فرمانداری مغایرت گرفته شده بود و یا نیازمند ارائه مستندات و شفاف سازی بود، توسط نمایندگان مردم در پارلمان محلی قزوین مورد بحث و بررسی قرارگرفت و در خصوص آنها تصمیم گیری شد.

 

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط