سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۰۴

قوامی:

فروش پروژه ستاره پونك فرصت خوبي براي پرداخت بخشي از بدهي هاي شهرداري است.

با اعتبار حاصل از فروش ستاره پونک می توان در راستای پرداخت بدهی های شهرداری قزوین گام های خوبی برداشت. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ سیده منیره قوامی سخنگوی پارلمان محلی قزوین در جلسه شورا که با دستور کاربررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر که برای پروژه ستاره پونک، طی توافق با بانک شهر مشتری وجود دارد نباید فرصت را از دست بدهیم؛ اگر چه با كارشناسي مجدد پروژه، احتمال قيمت گذاري بالاتر وجود دارد اما آيا مي توان تضمين كرد كه در آن شرايط هم خريدار داشته باشد؟.

وی با بیان اینکه پرداخت بدهی های شهرداری قزوین به بانک شهر و پیمانکاران بسیار مهم است، افزود: هرچند در سال جاری چندین بار جهش قیمت مسکن را داشتیم؛ اما از طرف دیگر شاهد کاهش ارزش سهام و کاهش قیمت دلار هم هستیم بر اين اساس ممكن است قيمت مسكن نيز در چند ماه آينده افت داشته باشد.

رئيس كميسيون بهداشت و محيط زيست شوراي اسلامي شهر قزوين، افزود: در پروژه بادامستان با قیمت ۵۷ میلیارد تومان مشتری پای کار بود؛ ولی با قیمت گذاری مجدد ۶۱ میلیارد تومان مشتری را برای فروش از دست دادیم.

به گفته قوامی، اگر این فرصت را برای واگذاری پروژه ستاره پونک از دست بدهیم و پروژه را نگه داریم تا اینکه با قیمت بالا بفروشیم ممکن است قیمت ملک اُفت کند و حتی با قیمت کنونی هم نتوانیم پروژه را بفروشم.

وي همچنین خواستار شفاف سازی جایگاه قزوین در هیات مدیره بانک شهر به عنوان یکی از سهامداران از سوی شهرداری قزوین شد.

 

پایان پیام/
 

تصاویر مرتبط